Testosteron Nasıl Artar?

Testosteron Nasıl Artar?

İnsan vücudunda yer alan hormonların başında testosteron gelmektedir. Bu hormon, erkek birincil cinsiyet hormonu olarak da bilinmektedir. Erkeklerde çok yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Az da olsa kadınlardan da yer almaktadır ve özellikle yumurtalık bölgesinde kendisini göstermektedir. Bunun yanı sıra böbrek üstü bezi olarak da bilinen bölümde salgılanabilmektedir. Testosteron nasıl artar sorusu oldukça önemli bir sualdir. Bunun için beslenmenin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.


Beslenme ile Testosteron Arttırma Yolları

Çinko: Bu hormonu arttırma noktasında tercih edilebilecek en popüler şey çinkodur. Özellikle bu konuda düzenli ve profesyonel bir çalışma içerisine girmek gerekmektedir. 4 defa yapılacak olan çalışma sonrasında alınacak olan çinko, hormonun yükselmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra çinko ile beraber magnezyum alımı da hormonu yukarıya çekmektedir.

D Aspartik Asit: Bir amino asit olan bu ürün, hormonun arttırılması konusunda çok büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada kısırlık tedavisi gören kişilere genellikle bu maddenin verilmiş olması, ne kadar etkili bir ürün olduğunun en önemli kanıtlarından birisidir.

D Vitamini: Testosteron nasıl artar konusunda d vitamini seçeneğini de her zaman göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu konuda yapılmış olan klinik araştırmalar sonrasında farklı yaş gruplarından erkekler üzerinden deney yapılmıştır. Deney bir sene sürmüştür. Bu süre zarfında düzenli olarak d vitamini alan erkeklerde bu hormonun dengeli bir biçimde arttığına rastlanmıştır.


Artış Hangi Düzeyde Olmalıdır?

Hormon artışının mutlaka belirli bir oran ve düzey içinde olması şarttır. Bu noktada haftalık olarak 300 mg vermek gerekmektedir. Ancak bunun düzenli olarak yapılması ve her zaman aynı ölçülerde olması şarttır. Bu şekilde 1300 ng bir seviyeye ulaşmak mümkün olacaktır.

Testosteron nasıl artar konusu ile alakalı olarak beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle hormonların son durumlarını kontrol etmek için düzenli olarak testlere girmek şarttır. Eğer testler sonrasında hormonlarda bir düşüş söz konusu ise d vitaminin alınması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra çinko da unutulmamalıdır. Böylelikle ortaya çıkmış olan problem, çok etkili bir biçimde çözülmüş olacaktır.

Bu içeriğe ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAP